台北遠東香格里拉_Mega 50餐飲及宴會_鼎鼎大飯店股份有限公司
資深前檯主任(台北遠東飯店)
10/21 Cập nhật
Toàn thời gian
Cấp nhân viên trung cấp
Tiếng Anh Điều kiện
0 ~ 5 người ứng tuyển

Lương & địa điểm làm việc

Thỏa thuận
(Thường từ 40.000NTD trở lên)
台北市大安區

Điều kiện

Yêu cầu ngôn ngữ
Tiếng Anh
聽/精通、說/精通、讀/精通、寫/精通
Kinh nghiệm
2年以上

Mô tả công việc

As a Senior Front Desk Supervisor, we rely on you to:
1. Take responsibility of the front office to ensure smooth and efficient operation at all times.
2. Supervise and lead all service associates in their daily activities to ensure quality of service.
3. Assist Front Desk Manager in driving departmental goals such as guest satisfaction, upselling and member enrollment.
Số lượng tuyển dụng
1~1人
Trình độ học vấn
專科以上
Giờ làm việc
日班、晚班、大夜班、需輪班
Chế độ nghỉ
依公司規定
Loại công việc
Receptionist
Hotel Staff
台北市大安區
旅館業
台北遠東香格里拉屬於遠東集團企業之一,由總部設在香港的香格里拉酒店集團管理。 香格里拉酒店集團目前擁有包括嘉里大酒店及Hotel Jen在內的九十多家飯店,客房總數超過30,000間。 香格里拉台北遠東國際大飯店二十年來屢獲國內外各項評艦優勝,2009年被評選為世界20大商務飯店第二名,更多次榮獲國內【績優健康職場認證】與【勞動安全獎】之肯定。已連續五年榮獲Business Traveller Awards台北最佳商務旅館之殊榮。